Znajdujesz się tutaj: motobaretti.pl > Auta terenowe > Łada Niva

Audi A3

Złośliwi twierdzą, że jest to po prostu Volkswagen, tylko z czterema pierścieniami na masce. Cóż, na dobrą sprawę to samo można powiedzieć o każdym modelu Audi. Nie będziemy zatem przejmować się stereotypami, lecz przyjrzymy się, co może zaoferować auto z Ingolstadt.

Audi znane jest przede wszystkim z produkcji luksusowych limuzyn i aut klasy średniej, więc nieco zdziwić się może osoba, która przestronności oczekuje po Audi A3. Wnętrze, jak przystało na krewniaka Octavii czy Leona, jest niestety dosyć ciasne. Oczywiście nie oznacza to, że w samochodzie dotkliwie odczujemy brak miejsca. Po prostu rzetelnie ostrzegamy – jeśli zamierzacie kupić A-trójkę, a macie dwoje małych dzieci, to lepiej szukajcie innego samochodu. Kokpit to dokładna kopia tego co znamy choćby z Golfa czy Toledo – wszystkie przełączniki znajdują się na swoim miejscu. Nieco brak mu finezji, lecz czy to przeszkadza w codziennej eksploatacji?

Jeśli chodzi o silniki to zdecydowanie polecamy diesle. Jako że auto ma dosyć mały bagażnik, ciężko jest sugerować montaż instalacji gazowej, choć jeśli ktoś się uprze, to każdy benzyniak Audi bez problemu przyjmie taką operację. Z silników warto zainteresować się odmianą 110-konną, która łączy niezawodność starych diesli z całkiem niezłymi osiągami (około 10s do „setki).

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.