Znajdujesz się tutaj: motobaretti.pl > Kupno auta > Finansowanie zakupu nowego auta

Czy kradną?

To kwestia, która spędza sen z powiek właścicielom wielu aut. Czy jednak posiadacze samochodów zabytkowych mają czego się obawiać?

Zanim odpowiemy na to pytanie, warto zastanowić się, jakie auta cieszą się zainteresowaniem złodziei. W obecnej dobie, gdy aut jest całe mnóstwo, a one same nie kosztują już tak dużo jak kiedyś, praktycznie nie opłaca się kradzież samochodów z myślą o ich późniejszej odsprzedaży. Takie praktyki miały jakiś sens kilka lat temu, gdy zakup auta używanego był bardzo drogi, a kradzione pojazdy kusiły niską ceną.

Druga grupa złodzieji to osoby, które uprowadzają auta po otrzymaniu konkretnego zlecenia. Zwykle tego typu ryzyko dotyczy aut stosunkowo młodych i jednocześnie drogich, na przykład indywidualnych specjalnych odmian Mercedesów, czy aut sportowych.

A jak to jest w przypadku zabytków? Cóż, jeśli posiadamy samochód, którym dawniej jeździł ktoś bardzo znany, a jego wartość jest bardzo duża, istnieje pewne ryzyko że ktoś nam to auto zwyczajnie ukradnie. Z drugiej strony, posiadacze przeciętnego zabytku nie mają się zupełnie czego obawiać – popyt na te auta jest znikomy.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.