Znajdujesz się tutaj: motobaretti.pl > Terenówki > Dacia Duster

Czy zabytek jest dla każdego?

Uważasz, że zakup samochodu który ma na karku co najmniej kilkanaście lat to dobra lokata kapitału? Cóż, wszystko zależy od Twojego osobistego nastawienia. Tak naprawdę posiadanie zabytku i jazda nim na codzień jest oczywiście możliwa, lecz pamiętaj, że jeśli kochasz standardy znane ze współczesnych aut, to samochód zabytkowy może okazać się rozczarowaniem.

Kiedy nie warto kupować zabytkowego samochodu? Przede wszystkim, jeśli nie posiadamy przynajmniej podstawowej wiedzy o budowie samochodów. W przypadku tak wiekowego auta naprawy będą niezbędne i lepiej wykonywać je samemu.

Kolejnym warunkiem zadowolenia z posiadania własnego auta zabytkowego jest dostęp do garażu, najlepiej takiego, który ma od razu kanał do napraw podwozia. Niestety, ale przeprowadzanie poważniejszych remontów na parkingu pod blokiem nie wchodzi w grę – jest to po prostu niewygodne.

Odpowiedź na pytanie, czy podołasz posiadaniu zabytkowego samochodu zależy też od Twoich oczekiwań względem auta. Jeśli szukasz woła roboczego do ciężkiej codziennej pracy, lepiej sobie odpuść.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.