Znajdujesz się tutaj: motobaretti.pl > Sprzedaż > Mów prawdę

Dopełnij formalności

W naszym kraju urzędnicy działają bardzo skrupulatnie. Mimo że wiele osób narzeka na ich opieszałość, zazwyczaj okazuje się że jeśli szary obywatel nie dopełni jakiegoś obowiązku formalnego, to urząd bardzo szybko go ukarze.

Pamiętajmy, że sprzedaż auta to nie tylko kwestia podpisania umowy, przekazania pieniędzy i kluczyków. Jest to również cała procedura, która wiąże się z wizytą w urzędzie. Jako że wszyscy mamy świadomość, że w naszym kraju urzędy pracują w żółwim tempie, zdecydowanie lepiej dopełnić wszystkich obowiązków w przeznaczonym na to czasie. Innymi słowy – jeśli auto posiada jakiekolwiek wady prawne lub błędy w dokumentach, koniecznie poinformujmy o tym kupującego. W przeciwnym wypadku, może się okazać że zostaniemy pociągnięci do odpowiedzialności karnej, co jest nie tylko znaczną stratą czasu, ale również może działać na nerwy.
Reasumując – zanim sprzedasz auto, dokładnie sprawdź, czy wszystkie jego dokumenty są w absolutnym porządku. Szukaj błędów w papierach – może się bowiem okazać, że pomyłka urzędnika była przez lata niezauważona.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.