Znajdujesz się tutaj: motobaretti.pl > Przegląd auta przed zimą > Olej w aucie zimą

Fiat Sedici

Włoski producent to kolejna firma, która raczej średnio kojarzy się z produkcją aut terenowych. Jednak Sedici, które zostało zaprezentowane w połowie pierwszej dekady dwudziestego pierwszego wieku, okazało się być całkiem niezłym samochodem.

Model opracowany został wspólnie z Japończykami z Suzuki produkowany jest na Węgrzech. Pomimo faktu, że ciężko uznać Sedici (jak również jego brata bliźniaka, SX4), za typową terenówkę, auto może być całkiem niezłym wyborem dla osób poruszających się poza utwardzonymi drogami. Z jakiegoś jednak powodu dziecko mariażu Włochów i Japończyków nie znalazło zbyt wielkiego uznania w naszym kraju. A szkoda, bo jest to całkiem udane auto. Oprócz podwyższonego zawieszenia oferuje również całkiem sporą ilość miejsca w środku, a przestrzeni bagażowej tej wielkości nie powstydziłby się niejeden większy gabarytowo konkurent.

Jakie usterki trapią ten model? Pojawiają się problemy z katalizatorem, który już po kilkudziesięciu tysiącach kilometrów może wymagać wymiany. Dodatkowo, duet Sedici/SX4 bywa dosyć często trapiony przez korozję, która atakuje w szczególności tylną klapę.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.