Znajdujesz się tutaj: motobaretti.pl > Sprzedaż auta > Kiedy najlepiej sprzedać auto?

Fiat Stilo

Kolejny przykład na to, że na początku 21 wieku wielu europejskim producentom marzyła się produkcja aut w nadwoziu typu van. Stilo, pomimo obiecujących wymiarów zewnętrznych, niestety vanem nie jest.

Z tym Fiatem w ogóle łączy się ciekawa historia. Po rynkowej porażce pięknego duetu Bravo/Brava, włoscy inżynierowie postanowili pojsc po rozum do głowy i skonstruować auto, które przypominałoby niemiecką konkurencję. Niestety, oprócz dosyć przyciężkawych linii, Stilo charakteryzowało również bogate wyposażenie, które poważnie windowało cenę. W rezultacie, otrzymaliśmy auto, które ani nie wyglądało dobrze (jeden z powodów, dla których wiele osób kupowało Fiaty), ani nie było zbyt atrakcyjne cenowo (kolejny argument za zakupem auta z Turynu).

Jednak na rynku wtórnym Stilo może być całkiem łakomym kąskiem. Dzięki sporej utracie wartości, łatwo możemy kupić samochód, który jest nie tylko stosunkowo nieźle wyposażony, ale również młodszy od konkurencji. Niestety, wszechobecne problemy z elektryką pokładową mogą skutecznie obrzydzić żywot nawet najbardziej zagorzałemu zwolennikowi włoskiej marki.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.