Znajdujesz się tutaj: motobaretti.pl > Auta terenowe > Opel Frontera

Ford Scorpio

Są na tym świecie marki, które raczej nie powinny zajmować się produkowaniem luksusowych aut, bowiem raczej z góry można stwierdzić, że średnio im to wyjdzie. Takim przykładem jest Ford – producent aut z Kolonii produkuje całkiem fajne kompakty i małe auta (Fiesta), lecz jako producent aut luksusowych nigdy sukcesu nie odniósł.

Zła passa Forda w klasie wyższej trwa od lat 70. Wtedy to właśnie zaprezentowane zostało auto, które w zamyśle miało stać się luksusową limuzyną w gamie Forda. Jednak z wielu powodów, jednym z których była wszechobecna korozja, Granada nie odniosła sukcesu jakiego po niej oczekiwano.

Ford Scorpio po raz pierwszy pokazany został w latach 80. Wtedy to świat ujrzał Forda, który wyglądem przypominał amerykańskie auta (stopniowany tył), ale jednocześnie zachowywał pewną lekkość. Jednak w latach 90 pojawił się jego następca, niepodobny zupełnie do niczego. Złośliwi nazywali ten samochód „rozdeptaną ropuchą”. Ale oprócz dosyć kontrowersyjnego wyglądu problemem Scorpio była również wyjątkowa awaryjność. Auto sprawiało cały szereg problemów, począwszy od elektryki, po niesamowicie nietrwałe zawieszenie. Źródło: http://moto-papug.pl/
 

Tags: ,

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.