Znajdujesz się tutaj: motobaretti.pl > Auta osobowe > Peugeot 605

Jak czyścić szyby zimą

Czyszczenie szyb zimą może być kłopotliwe, szczególnie jeśli mieszkamy w miejscu, gdzie opady śniegu są częste. Oczywiście, najlepszym rozwiązaniem byłoby unikanie zanieczyszczania okien, ale zawsze mogą się pojawić smugi, zabrudzenia lub osady, które trzeba usunąć. Jak skutecznie czyścić szyby zimą, aby nie zarysować ich ani nie pozostawić smug?

Przede wszystkim, należy wybrać odpowiednie narzędzia. W przypadku mniejszych powierzchni, sprawdzą się zwykłe ręczniki papierowe, ale jeśli chcemy oczyścić większą ilość szyb, warto zainwestować w specjalistyczne ściereczki z mikrofibry. Tego rodzaju materiał jest bardzo miękki, nie zarysuje szyb i skutecznie zbiera zabrudzenia.

Ważne jest także wybór odpowiedniego płynu do mycia szyb. Wiele osób korzysta z wody z dodatkiem płynu do mycia naczyń, jednak jest to niewłaściwe podejście. Takie rozwiązanie może pozostawić smugi i zarysowania na powierzchni szyb. Zamiast tego, warto zainwestować w specjalistyczne płyny do mycia szyb, które dostępne są w większości sklepów z chemią gospodarczą. Pamiętajmy, aby nie stosować zbyt dużych ilości płynu, ponieważ może to spowodować pozostawienie smug.

Oprócz odpowiednich narzędzi i płynów, ważne jest również podejście do czyszczenia szyb. Nie należy wykonywać ruchów kołowych, ponieważ zarysujemy w ten sposób powierzchnię szyb. Zamiast tego, należy przecierać szyby ruchami pionowymi lub poziomymi. Przy większych powierzchniach warto podzielić szyby na mniejsze części, aby ułatwić sobie pracę.

Jeśli mamy do czynienia z bardzo zanieczyszczonymi szybami, warto rozważyć użycie specjalistycznego urządzenia do mycia szyb, np. parownicy. Takie urządzenia skutecznie usuwają zanieczyszczenia z powierzchni szyb, a jednocześnie nie powodują zarysowań ani pozostawienia smug.

Podsumowując, czyszczenie szyb zimą może być kłopotliwe, ale stosując odpowiednie narzędzia, płyny i podejście, można uzyskać świetne efekty bez ryzyka zarysowania lub pozostawienia smug. Ważne jest regularne czyszczenie szyb, ponieważ pozwala to uniknąć gromadzenia się zabrudzeń, które później są trudniejsze do usunięcia.

Przy wyjątkowo niskich temperaturach największą zmorą wszystkich kierowców jest skrobanie szyb. Nie znam nikogo kto nie narzekałaby na konieczność zeskrobywania śniegu z samochodowych szyb. Każdego poranka należy jednak pamiętać nie tylko o tym by wyczyścić wyłącznie same szyby. Śnieg należy również usunąć z maski, z dachu i wielu innych elementów samochodu. Najczęściej stosowanym sposobem do czyszczenia lodu z szyb jest jego zeskrobywanie skrobaczką. Przy stosowaniu skrobaczki istnieje jednak ryzyko, że szyby zostaną zarysowane. W sklepach motoryzacyjnych całe szczęście możemy wybierać pośród specjalnych płynów odmrażających. Z nimi jest zdecydowanie mniejsze ryzyko zarysowania szyb. Każdego wieczora dobrze jest położyć na przednie szyby specjalne maty. Dzięki nim istnieje mniejsze ryzyko tego, że na szybach będzie gromadzić się lód.

Tags: ,

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.