Znajdujesz się tutaj: motobaretti.pl > Auta sportowe > Lamborghini Murcielago

Kia Sportage

Kiedy pierwsze modele koreańskiej marki pojawiały się na polskim rynku, wiele osób uważało, że są to mało udane kopie aut japońskich. Cóż, de facto te samochody początkowo trochę wyglądały jakby były żywcem skopiowane z desek kreślarskich projektantów Mazdy czy Toyoty. Kia Sportage pierwszej generacji to najlepszy tego przykład.

Dziś większość egzemplarzy produkowanej w latach 90 Kii Sportage skończyło już na złomie, głównie ze względu na rdzę, która nękała koreańskie samochody w tamtym czasie. Jednak kolejne pokolenia tego modelu to już zupełnie inna bajka. Zaprezentowany w 2004 roku model to powiew świeżości w całej gamie producenta. Auto nabrało krągłości, a jednocześnie zaczęło być kierowane do zupełnie nowej grupy odbiorców. Kia Sportage, z dzielnej terenówki, przeobraziła się w typowego bulwarowego SUV-a, który służy do wypraw do supermarketu.

Z silników montowanych pod maską Sportage warto zainteresować się jednostkami Diesla 2.0. Wśród benzyn ciężko znaleźć motor godny polecenia, może poza 3.5 V6, która jednak sporo pali.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.