Znajdujesz się tutaj: motobaretti.pl > Auta osobowe > Opel Astra II

Opel Astra

Jedno z aut, które zmotoryzowało nasz kraj w latach 90. W porównaniu z Polonezem czy Skodą Favorit, Astra oferowała powiew luksusu przypominający auta zachodnie (cóż, de facto Opel był przecież samochodem z Zachodu!)

Dlaczego Polacy tak bardzo pokochali Oplowskiego kompakta? Jedną z przyczyn jest na pewno zaufanie naszych rodaków do marek zza Odry. Z drugiej strony, z czysto praktycznego punktu widzenia, Astra ma naprawdę sporo do zaoferowania. Wnętrze, jak na tą klasę samochodu jest zdecydowanie przestronne, a mnogość wersji nadwoziowych z pewnością zadowoli najbardziej wybrednych. Do dyspozycji mamy nie tylko hatchbacka, ale też kombi, kabrioleta, sedana, czy nawet eleganckie coupe.

Patrząc z eksploatacyjnego punktu widzenia, Astra oferuje same zalety. Konstrukcja jest prosta, co obniża koszty napraw, a ceny części śmiesznie niskie. Polecamy wersję 1.6 8v która doskonale współpracuje z LPG. Szukajmy też aut z polskich salonów – bardzo łatwo je znaleźć, szczególnie wśród benzyn, bowiem pierwsza i druga generacja Astry produkowane były w fabryce w Gliwicach.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.