Znajdujesz się tutaj: motobaretti.pl > Sprzedaż > Myśl jak kupujący

Peugeot 307

Producenci znad Sekwany nigdy nie mieli w Polsce zbyt dobrej prasy. Dobrym przykładem tego jest właśnie model 307, który sam w sobie jest całkiem niezłym autem, jednak historię popsuły mu nieco bolączki wieku dziecięcego. W każdym razie, jeśli oczekujecie niezawodności znanej z poprzedniego modelu, to jest 306, możecie się srogo zawieść.

Peugeot 307 powstał w okresie, gdy modne były kompaktowe vany. To widać – z przodu auto przypomina vana, bowiem wielka szyba przednia i szeroki pas przedni obiecują, że mamy do czynienia z autem rodzinnym. Wersja kombi 307 ostatecznie oferuje dodatkowe dwa miejsca w bagażniku, więc mamy tą namiastkę auta prawdziwie rodzinnego. A skoro już jesteśmy przy wariancie uniwersalnym, warto dodać, że wiele wersji posiada na wyposażeniu panoramiczny dach, który pozwala na obserwację nieba w całej jego okazałości.

Jaki silnik wybrać? Zdecydowanie bardziej niezawodne są benzyny, które oprócz kłopotów z elektryką właściwie nie mają większych niedociągnięć. Problematyczne są diesle, szczególnie wersja 2.0 HDI. Warto zdecydować się na wariant 1.6 Hdi, który nie posiada koła dwumasowego czy skomplikowanej turbiny.

 

Tags: ,

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.