Znajdujesz się tutaj: motobaretti.pl > Terenówki > Alfa Romeo Crosswagon

Skoda Octavia

Ten model niejako na zawsze zmienił opinię Polaków o tej czeskiej marce. Fakt faktem, dawniej Skoda kojarzyła się raczej z producentem kiepskich jakościowo samochodów, które niewiele różniły się od pozostałych wyrobów z tak zwanego Bloku Wschodniego. Jednak Octavia, która powstała we współpracy z Volkswagenem, na zawsze zmieniła oblicze Skody.

Na początku warto wspomnieć, że to auto to tak naprawdę Golf z bagażnikiem. Pomimo obiecujących wiele wymiarów zewnętrznych, trzeba pamiętać że wnętrze czeskiego kompakta jest po prostu ciasne. Przestrzeń bagażowa jest jednak ogromna – ponad 500l pojemności, którą do dyspozycji mają zarówno właściciele sedana jak i kombi, to wartość, jakiej nie powstydziłby się niejeden model klasy średniej.

Jaki silnik warto wybrać? Wszystkie jednostki pochodzą z modeli VW, więc z ich obsługą nie powinno być najmniejszego problemu. Radzimy unikać wersji 1.4, bowiem jest ona nieco za słaba do tego auta, a na dodatek ma problemy z zamarzającą odmą. Dobrym pomysłem może być 1.8T, wyposażony w turbinę i moc 150 KM. Z diesli – polecamy wszystkie warianty popularnego 1.9 TDI.

Tags: ,

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.