Znajdujesz się tutaj: motobaretti.pl > Porady > Oszukać radar?

Toyota Corolla

Dla wielu jest to auto nudne jak flaki z olejem. Jednak w tym szaleństwie jest metoda – auto jest praktycznie bezawaryjne i od lat, wraz z innym produktem Toyoty, czyli miejskim Yarisem, okupuje czołowe miejsca w rankingach niezawodności aut.

Corolla zadebiutowała w latach 70, lecz my weźmiemy pod lupę generację z początku dwudziestego pierwszego wieku, jaka dostępna była w latach 2002-2008 i oznaczana była jako typoszereg E12. W ofercie znajdował się hatchback, jak również kombi oraz produkowany w Turcji sedan. Wszystkie auta oferują niestety średnio pojemne wnętrza, a bagażnik hatchbacka woła o pomstę do nieba – nie ma nawet 300 litrów pojemności! Auto dla singla, niestety. Pojemność bagażowa wersji kombi też nie powala – ledwo ponad 400l nie jest raczej wartością, która specjalnie satysfakcjonuje osoby szukające pojazdu w tym nadwoziu.

Z silników warto polecić wersje benzynowe 1.6, które jednak początkowo miały problemy ze sporym zużyciem oleju. Dodatkowo, benzyniaki Toyoty raczej średnio współpracują z LPG. Z diesli polecamy wersję 1.4, bowiem w przypadku 2.0 mogą pojawić się kosztowne problemy z układem wtryskowym.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.