Znajdujesz się tutaj: motobaretti.pl > Przegląd auta przed zimą > Jak przygotować auto przed zimą

Toyota Land Cruiser

Auto-legenda. Znane i cenione na całym świecie, od Kaukazu po Afrykę. Na czym polega fenomen tego samochodu?

Na pewno jedną z przyczyn, dla której Land Cruiser jest tak szalenie popularny na całym naszym globie jest fakt, iż to samochód wykonany bardzo solidnie. Gdy po raz pierwszy zasiada się w jego wnętrzu, aż ciężko uwierzyć, że mamy do czynienia z samochodem terenowym. Środek Land Cruisera przypomina bardziej limuzynę, na dodatek taką, która spokojnie pomieści pięciu rosłych mężczyzn.

Pewną barierą, która zniechęci wiele osób do zakupu tego samochodu są jego horrendalne koszty utrzymania. Pomijamy już spalanie, które w najlepszym wypadku raczej nie będzie niższe niż 10 litrów na każde 100 kilometrów. Ceny części do Land Cruisera mogą przyprawić o palpitację serca niektóre, co bardziej wrażliwe osoby. Na szczęście, auto raczej się nie psuje, ale koszty okresowej obsługi bywają bolesne.

Jaki silnik wybrać? Cóż, chyba pewnym nietaktem byłoby zakładanie LPG do takiego auta, choć, paradoksalnie, silniki V8 całkiem nieźle reagują na podtlenek gazu. Diesle, szczególnie 3.0, to raczej ryzykowny wybór.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.