Znajdujesz się tutaj: motobaretti.pl > Motory > Kawasaki Vulcan VN700-A1

VW Golf

W końcu przyszedł czas na prekursora klasy aut kompaktowych. Golf to prawdziwe auto legenda. Po raz pierwszy pojawił się na rynku w 1974 zastępując Garbusa i z miejsca zdobył sympatię użytkowników na całym świecie.

W czym tkwi fenomen popularności tego auta? Ostatecznie, nie dość, że jest dość ciasne, drogie, a na dodatek często kiepsko wyposażone, to jeszcze cieszy się wzięciem wśród….osób zajmujących się kradzieżami samochodów. Cóż, być może jednym z powodów, dla których Golf jest widoczny na każdym rogu jest fakt, że pierwsze generacje tego samochodu były niesamowicie trwałe. Do dziś nie jest problemem znalezienie jeżdżącej „dwójki” – te auta były tak proste, że ich naprawa nawet w warunkach domowych nie nastręczała żadnych kłopotów.

Którą generację Golfa wybrać? Jeśli do dyspozycji mamy około 20 tysięcy złotych, najlepiej zdecydować się na czwarte pokolenie Golfa. Co prawda w tych pieniądzach można kupić Golfa V, jednak często okazuje się, że takie auto nie będzie w zbyt dobrym stanie. Z kolei zakup „czwórki” nie pochłonie więcej niż 17-18 tysięcy, więc dodatkowe fundusze pozwolą na pokrycie pakietu startowego.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.