Znajdujesz się tutaj: motobaretti.pl > Auta terenowe > Łada Niva

Kupujemy części do zabytku

Jeśli udało nam się już zostać właścicielami auta zabytkowego, warto zastanowić się, jak będziemy je serwisować. Nie jest to bowiem tak prosta sprawa jak w przypadku aut o kilka dekad młodszych – większość mechaników, nawet tych z autoryzowanych stacji obsługi dedykowanych danej marce najpewniej rozłoży ręce widząc taki pojazd.

A gdzie kupować części do zabytkowego samochodu? Szybki rzut oka na ofertę sklepów z częściami i okazuje się, że nie ma w ich ofercie elementów do starszych aut. Co prawda w przypadku tych bardziej popularnych samochodów pojedyncze części mogą jeszcze się zdarzyć, to kupno na przykład oryginalnej pokrywy zaworów do Citroena 2CV graniczy z cudem.

Gdzie zatem kupować części zamienne do naszego zabytku? Cóż, tu sytuacja nieco przypomina tą znaną z sytuacji zakupu samego auta. Otóż jeśli kupiliśmy zabytkowe auto istnieje duża szansa że gros jego posiadaczy to ludzie dosyć wiekowi, którzy mają to auto od kilkudziesięciu lat. Oznacza to, że najprawdopodobniej zdołali zmagazynować cały szereg części zamiennych do niego, a im starszy właściciel, tym większa na to szansa. Innymi słowy, warto jest popytać wśród rodziny na wsi, czy nie znają kogoś kto ma zabytkowe auto, bowiem istnieje spore prawdopodobieństwo że w takim miejscu znajdziemy coś dla siebie.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.