Znajdujesz się tutaj: motobaretti.pl > Opony i felgi > Opony całoroczne czy sezonowe?

Alfa Romeo Crosswagon

Ktoś może być zdziwiony obecnością tej marki w zestawieniu aut terenowych. Prawda jednak jest taka, że podwyższona wersja popularnej „włoszki” może być całkiem niezłą alternatywą na gorsze drogi.

Włoski producent nigdy nie był specjalnie aktywny w segmencie aut na bezdroża. Tak samo debiutująca w 2004 Alfa Romeo Crosswagon nie była raczej rasową terenówką, lecz jedynie podwyższoną wersją kombi klasy średniej, 156 Sportwagon.
Co ciekawe, w aucie montowano napęd 4×4, który szczególnie przyda się w zimie i usprawni trakcję na zakrętach. Dodatkowo, wysoki prześwit Alfy sprawi, że w końcu posiadacze aut producenta z Mediolanu będą mogli wjechać do lasu czy na pole.

Jeśli chodzi o silniki, zdecydowanie polecamy jednostki wysokoprężne. Przykładowo, 1.9 JTD jest trwały i brak mu większości problemów nowoczesnych diesli. Jeszcze lepszym wyborem będzie 2.4 JTD, lecz tych na rynku jest niewiele. Z benzyn warunkowo polecić można 2.5 V6, lecz ta wersja występuje na rynku w śladowych ilościach. Zapewnia jednak doskonałe brzmienie, a także idealnie współpracuje z gazem.
 

 

 

 

Tags: ,

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.