Znajdujesz się tutaj: motobaretti.pl > Auta sportowe > Lamborghini Aventador

Citroen C4

Wyroby francuskich producentów od zawsze były dobrym wyborem dla indywidualistów. Samochody te robione były w taki sposób, że wyraźnie różniły się od klasowej konkurencji nie tylko wyglądem, ale także innowacyjnymi rozwiązaniami.

Nie inaczej jest z modelem C4, który jest odpowiedzią Citroena na wydarzenia w klasie kompaktów, oznaczanej jako klasa C. Jest to na pewno kompakt z charakterem, w przeciwieństwie do poprzednika, czyli Xsary, który to model był nieco nudnawy. C4 oferuje ciekawą linię nadwozia, która nieco przypomina jajko. We wnętrzu znajdziemy szereg innowacji. Brak jest obrotomierza i prędkościomierza w typowej formie – zostały one przeniesione na ciekłokrystaliczny wyświetlacz znajdujący się pod przednią szybą. Dodatkowo, uwagę zwraca kierownica, w której obraca się sam wieniec, a sam środek wraz z poduszką powietrzną pozostaje nieruchomy.

Nieco problematyczny może być brak odmiany kombi, lecz jeśli ktoś szuka praktycznej odmiany dla rodziny, warto zainteresować się minivanem Picasso.

 

Tags: ,

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.