Znajdujesz się tutaj: motobaretti.pl > Sprzedaż auta > Kiedy najlepiej sprzedać auto?

Citroen XM

Jeśli szukacie samochodu, który zapewni Wam oryginalność na ulicy, a jednocześnie nie macie zbyt wielkich środków na niego, Citroen XM może być niezłym wyborem. Problematyczny może okazać się jedynie sam jego zakup, bowiem tych aut nie zostało już zbyt wiele na rynku samochodów z drugiej ręki.

Problem z Citroenem XM polega na tym, że naprawdę jest to auto dla indywidualistów. Być może wiele osób odpycha nie tylko jego dosyć ekscentryczny wygląd, który nieco przypomina samolot, lecz być może jest to poziom skomplikowania tej konstrukcji. Otóż auto oparte jest o znane z innych modeli Citroena zawieszenie hydropneumatyczne. Krótko mówiąc, układ ten zapewnia niesamowity komfort jazdy, praktycznie nie spotykany w innych samochodach. Z drugiej jednak strony, w przypadku jakiejkolwiek awarii, koszty napraw idą w tysiące.

Czy warto polecić francuski luksus? Cóż, ciężko będzie uznać XM jako typowego woła roboczego. Jeśli jednak takiego szukacie, najlepiej wybrać wersję 2.1 TD, która nie tylko mało pali, ale jest również po prostu pancerną jednostką. Dodatkowo, silnik montowany był w wielu modelach PSA, więc ze znalezieniem części nie będzie żadnych kłopotów.

Tags:

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.