Znajdujesz się tutaj: motobaretti.pl > Kompakty > Mazda 3

Gdzie kupić zabytek?

Zdawałoby się, że w dzisiejszych czasach zaku samochodu nie powinien nastręczać żadnych kłopotów. Jednak sprawa może się nieco skomplikować w przypadku starszych aut, które nieraz oczekują na amatora przez długi okres czasu. Ze względu na to, ich właściciele często nie decydują się na wystawianie ogłoszeń na popularnych portalach, gdyż oznacza to wysokie koszty ogłoszenia.

Pamiętajmy, że samochody zabytkowe często są w posiadaniu równie wiekowych o sób. Pomimo, że komputeryzacja zatacza coraz szersze kręgi, to jest to grupa obywateli, którzy z komputerem czy Internetem raczej nie są za pan brat. Co mamy na myśli? Otóż dobrym pomysłem może być wykorzystanie tak zwanej poczty pantoflowej. Jeśli macie jakichś starszych krewnych to warto dopytać, czy ktoś z ich znajomych nie posaida w swoim garażu perełki z dawnych lat.
Kolejnym miejscem gdzie można kupić auto zabytkowe są giełdy oldtimerów. Zwykle informację o takim wydarzeniu łatwo znaleźć można w Internecie. Pamiętajmy jednak, że na giełdach zazwyczaj pojawiają się osoby oferujące auta po restauracji. Oznacza to nie tylko wysokie ceny, ale również odcina nas od samochodów w których chcielibyśmy wprowadzić jakieś indywidualne zmiany.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.