Znajdujesz się tutaj: motobaretti.pl > Terenówki > Renault Scenic RX4

VW Tiguan

Ten model Volkswagena jest najlepszym przykładem na to, że marka Volkswagen powoli zaczyna ofensywę na niemal każdy segment rynku. Czy klasa lekkich terenówek to dobre miejsce dla niemieckiego producenta?
Tiguan został zaprezentowany po raz pierwszy w roku 2006. Zewnętrzne podobieństwo do Golfa piątej generacji to nie pomyłka – Tiguan jest tak naprawdę bratem bliźniakiem tego kompakta. Z jednej strony działa to na jego korzyść – eksploatacja jest na poziomie porównywalnym do auta klasy C.

Na tle konkurencji SUV Volkswagena wypada całkiem ciekawy. Oczywiście pamiętajmy, że większość wersji jest dość kiepsko wyposażona, bowiem producent z Wolfsburga od zawsze żądał bajońskich sum za wyposażenie dodatkowe.

A jaki silnik warto wybrać? Cóż, tu zaczynają się schody. Po pierwsze, w palecie Tiguana nie ma jednostki, którą można byłoby jednoznacznie polecić jako wartą zakupu. Jednostki TSI, pomimo że dosyć dynamiczne, okazują się być na dłuższą metę bardzo nietrwałe. W takim na przykład 1.4 TSI może dojść do rozciągnięcia łańcucha rozrządu, a w konsekwencji do zniszczenia silnika.

Tags: ,

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.