Znajdujesz się tutaj: motobaretti.pl > Terenówki > Ford Kuga

Fiat Panda 4×4

Mieszczuch w terenie? Pomysł Włochów wydawał się szalony, lecz, jak się okazuje, służby ratownictwa górskiego z chęcią go podchwyciły i Pandę z napędem na 4 łapy można spotkać w wielu górskich kurortach.

Jeśli chodzi o walory użytkowe to auto praktycznie niczym nie różni się od „cywilnej” wersji miejskiego Fiata. We wnętrzu znajdziemy całkiem przestronną przestrzeń pasażerską, która, w razie potrzeby, pomieści nawet czterech rosłych mężczyzn, podczas gdy żaden z nich nie powinien narzekać na brak miejsca na nogi czy głowę. Niewielki jest za to bagażnik, lecz na szczęście tylne fotele łatwo się składają, co poszerza możliwości załadunkowe Pandy.

Pomimo skromnego wyglądu na zewnątrz, terenowe auto Fiata jest całkiem dobrym wyborem na lekki teren. Opracowany przez austriacką firmę Steyr-Puch napęd na cztery koła jest niezawodny i działa naprawdę sprawnie. Taką Pandą bez problemu przemieścimy się, gdy spadnie śnieg lub gdy zajdzie potrzeba przedzierania się przez leśne dukty.

Jeśli chodzi o silniki to nie ma zbyt wielkiego wyboru – polecamy diesla 1.3, który pomimo niedociągnięć stanowi znacznie lepszy zakup  niż benzyna (w przypadku zakupu auta „terenowego”)

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.