Znajdujesz się tutaj: motobaretti.pl > Limuzyny > Toyota Camry

Peugeot 607

Kolejne auto z Francji, które z jakiegoś powodu nigdy nie stało się zbyt popularne poza krajem zlokalizowanym nad Sekwaną. A na pierwszy rzut oka zdawałoby się, że 607 będzie łakomym kąskiem dla klientów poszukujących luksusu w atrakcyjnej cenie.

Pojazd zadebiutował na początku dwudziestego pierwszego wieku, lecz w przeciwieństwie do wielu aut konkurencji (szczególnie francuskiej), miało dosyć zachowawczy design. „Sześćset siódemka” stanowiła połączenie innowacyjności Francuzów wraz z wyglądem, który pasowałby nawet do Mercedesa czy Audi. Dość powiedzieć, że w tym aucie po raz pierwszy w historii zastosowano filtr cząsteczek stałych, czyli słynny FAP. To innowacyjne rozwiązanie do dziś spędzające sen z powiek właścicielom nowoczesnych diesli znalazło się pod maską odmiany 2.2 HDI.

W środku Peugeot 607 to typowy „francuz”. Konstruktorzy postawili na wygodę osób podróżujących i to widać na każdym kroku. Niestety, wszechobecne awarie elektryki i innych kluczowych elementów samochodu szybko mogą uprzykrzyć radość z jego posiadania.

Tags: ,

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.